Jak kupić najtaniej podręczniki szkolne

Jak kupić najtaniej podręczniki szkolne

Każdy uczeń musi być zaopatrzony w podręczniki do nauki, bo bez tego ani rusz. Jednak jak najtaniej je zakupić? Są dwie drogi. Można kupić używane, bądź nowe. Jak w obu wersjach zrobić to najtaniej?

Antykwariat

Pierwszym miejscem, w które dobrze jest się udać, szukając używanych podręczników, jest antykwariat. To tutaj zwykle znajdziemy to, czego szukamy, po znacznie niższych cenach niż miałoby to miejsce, gdybyśmy chcieli kupić nowe książki. Jednak istnieje inny sposób na jeszcze tańszy (o ile się uda) zakup używanych podręczników, a mianowicie wystarczy udać się z zapytaniem do…

Uczniów klasy wyższej

To oni są cennym źródłem dobrych podręczników. Najlepiej pod koniec roku szkolnego spytać danych uczniów czy będą zainteresowani sprzedażą swoich książek. Zwykle o ile ich podręczniki się do tego nadają (trzeba to koniecznie sprawdzić przed zakupem, bo bywają uczniowie, którzy dewastują swoje rzeczy) to zapłacimy im mniej niż w antykwariacie. Jeśli znajdziemy kogoś, kto bardzo dbał o swoje pomoce naukowe, to możemy trafić na stan wręcz idealny!

Księgarnia online

Nowe podręczniki szkolne najtaniej kupimy w sieci. Można to bardzo łatwo i wygodnie zrobić. Wystarczy porównać oferty różnych księgarni, np. korzystając z porównywarki cenowej i w taki sposób dowiemy się, gdzie najkorzystniej będzie dla nas zrobić zakupy. Możemy też zrobić wersję jeszcze bardziej oszczędną i skrzyknąć grupę rodziców, którzy chcą zakupić do swoich pociech książki i dzięki temu możliwe jest uzyskanie upustu na całość – wszyscy mniej zapłacą. Nie wspominając o tym, że przesyłka podzielona przez wielu ludzi wyjdzie bardzo tanio!

Księgarnia tradycyjna

Alternatywą jest księgarnia stacjonarna. Zwykle jest tam drożej niż w sieci, ale jest jeden ogromny plus robienia zakupów w takim miejscu: dostajemy podręczniki od ręki. Jest to bardzo pomocne, gdy zapomnimy o tym i będziemy chcieli zaopatrzyć naszych najmłodszych do szkoły, gdy będzie już naprawdę mało czasu na zakupy. Przy pomocy księgarni tradycyjnej wyjdziemy na tarczy nawet z sytuacji podbramkowych. Bywa także że są robione zamówienia na dany rok szkolny i można się zapisać na dane podręczniki, które będą tańsze niż byśmy kupowali je samodzielnie w innym miejscu.

Gdzie tanio kupić podręcznik?

Jeśli szuka się używanych to najlepiej udać się do uczniów klas starszych i tam zrobić zamówienie”. Jeśli się postaramy, to dostaniemy w bardzo dobrym stanie podręczniki za niską cenę. Jednak gdy się to nam nie uda, to nie ma co rozpaczać! Wystarczy udać się do najbliższego antykwariatu. Jeśli interesują nas nowe podręczniki, to najtaniej wyjdą zakupy w sieci, ale także mamy możliwość zakupienia ich w tradycyjnej księgarni.

Proudly powered by WordPress | Theme: HoneyPress Dark by SpiceThemes